Language:


+380 (067) 212 51 65 +380 (0532) 59 32 32
Сертифікати відповідності

Чи може новий аналіз крові на хворобу Альцгеймера замінити методи візуалізації і пункцію?

на фото зображений набір пробірок для крові для аналізу

Чи може новий аналіз крові на хворобу Альцгеймера замінити методи візуалізації і пункцію?

Пошук біомаркери при хворобі Альцгеймера (AD), досягла клінічного рівня, був справжньою проблемою для області біомаркерів центральної нервової системи. В даний час для точної діагностики AD використовується сканування мозку і аналіз спинномозкової рідини, що збираються за допомогою люмбальної пункції. Однак такі процедури інвазивних і дороги.

Діагностика за допомогою аналізу крові

Дослідження за допомогою люмбальної пункції відрізняється серйозною інвазивністю, вимагає місцевої анестезії, перш ніж доктор введе голку між двома хребцями в нижній частині спини. У свою чергу, сканування позитронно-емісійної томографії обходиться дуже дорого і може виявити тільки амілоїдні бета-версії в мозку з точністю 20-30%.

Такі проблеми зумовили використання біомаркерів, які можна виміряти за допомогою простих аналізів крові і сечі на місці надання медичної допомоги. Тест для виявлення білків біомаркерів в крові для виявлення AD був розроблений дослідником з Наукового центру здоров’я UNT в Форт-Уерті.

Дослідження, що фінансуються за рахунок гранту в розмірі 6,5 млн доларів США від Національного інституту старіння, тривають і донині. Це дозволить довести ефективність і точність тесту для людей у віці від 65 років, які зазнають труднощів з пам’яттю. Отримати повні результати можна буде тільки через 3 роки. Тестування можна провести в кабінеті доктора первинної медичної допомоги. Воно виявиться точніше, ніж ПЕТ-сканування і набагато дешевше в порівнянні з інвазивною методикою.

Складнощі досліджень

Основною проблемою, що впливає на розробку тестів біомаркерів на основі крові, виступає гематоенцефалічний бар’єр (ГЕБ), який виступає захисним бар’єром навколо мозку. Він обмежує потік речовин в ЦНС або назад. Досить важко визначити, чи дійсно периферичні вимірювання біомаркерів здатні описати процеси в області мозку і ЦНС.

Навіть при відсутності доступного лікування для пацієнтів і їх сімей є сенс в постановці точного діагнозу AD. Це допоможе:

  • планувати своє майбутнє;
  • вносити зміни в спосіб життя, які допоможуть запобігти прогресування захворювання.

Крім того, можна буде почати своєчасне симптоматичне лікування.на фото зображений набір пробірок для крові для аналізу” width=”300″ height=”200″ />

Может ли новый анализ крови на болезнь Альцгеймера заменить методы визуализации и пункцию?

Поиск биомаркера при болезни Альцгеймера (AD), достигшей клинического уровня, был настоящей проблемой для области биомаркеров центральной нервной системы. В настоящее время для точной диагностики AD используется сканирование мозга и анализ спинномозговой жидкости, собираемые при помощи люмбальной пункции. Однако такие процедуры инвазивны и дороги.

Диагностика с помощью анализа крови

Исследование при помощи люмбальной пункции отличается серьезной инвазивностью, требует местной анестезии, прежде чем доктор введет иглу между двумя позвонками в нижней части спины. В свою очередь, сканирование позитронно-эмиссионной томографией обходится очень дорого и может выявить только амилоидные бета-версии в мозге с точностью 20–30%.

Такие проблемы обусловили использование биомаркеров, которые можно измерить с помощью простых анализов крови и мочи на месте оказания медицинской помощи. Тест для обнаружения белков биомаркеров в крови для выявления AD был разработан исследователем из Научного центра здоровья UNT в Форт-Уэрте.

Исследования, финансируемые за счет гранта в размере 6,5 млн долларов США от Национального института старения, продолжаются и по сей день. Это позволит доказать эффективность и точность теста для людей в возрасте от 65 лет, которые испытывают сложности с памятью. Получить полные результаты можно будет только через 3 года. Тестирование можно провести в кабинете доктора первичной медицинской помощи. Оно окажется точнее, чем ПЭТ-сканирование и гораздо дешевле по сравнению с инвазивной методикой.

Сложности исследований

Основной проблемой, влияющей на разработку тестов биомаркеров на основе крови, выступает гематоэнцефалический барьер (ГЭБ), выступающий защитным барьером вокруг мозга. Он ограничивает поток веществ в ЦНС или обратно. Довольно трудно определить, действительно ли периферические измерения биомаркеров способны описать процессы в области мозга и ЦНС.

Даже при отсутствии доступного лечения для пациентов и их семей есть смысл в постановке точного диагноза AD. Это поможет:

  • планировать свое будущее;
  • вносить изменения в образ жизни, которые предотвратят прогрессирование заболевания.

Кроме того, можно будет начать своевременное симптоматическое лечение.

Інші статті
фото карантинної палати зі стерильними інструментами при використанні медичних автоклавів
1st, 2018 Обережно, інфекція!

Протоколи обробки інструментів, що застосовуються в медицині та стоматології, постійно оновлюються, відповідно до

Зображення стерильних інструментів, розкладених на столі перед операцією, які продезінфікував автоклав.
1st, 2018 В історії хірургії не все стерильно

Медицина виникла за багато століть до нашої ери. Ще в епоху стародавніх цивілізацій люди проводили хірургічні втручання

фото роздрукованого на 3Д-принтері стерильного мозку
1st, 2018 3D-принтер врятує від болю

В останні роки поняття тривимірного друку увійшло в повсякденне життя. За допомогою 3D-принтера можна сконструювати об'ємний предмет і

фото инструментов для маникюра, подготовленных для обработке в медицинском автоклаве.
6th, 2019 Медичний автоклав стали використовувати в салонах манікюру

Спочатку автоклави розроблялися для стерилізації медичних інструментів. Створення чистоти в них забезпечується завдяки

error: Content is protected !!