Language:


+380 (067) 212 51 65 +380 (0532) 59 32 32
Сертифікати відповідності

Чи може новий аналіз крові на хворобу Альцгеймера замінити методи візуалізації і пункцію?

на фото зображений набір пробірок для крові для аналізу

Чи може новий аналіз крові на хворобу Альцгеймера замінити методи візуалізації і пункцію?

Пошук біомаркерів при хворобі Альцгеймера (AD), досяг клінічного рівня, був справжньою проблемою для області біомаркерів центральної нервової системи. В даний час для точної діагностики AD використовується сканування мозку і аналіз спинномозкової рідини, що збираються за допомогою люмбальної пункції. Однак такі процедури інвазивні і дорогі.

Діагностика за допомогою аналізу крові

Дослідження за допомогою люмбальної пункції відрізняється серйозною інвазивністю, вимагає місцевої анестезії, перш ніж доктор введе голку між двома хребцями в нижній частині спини. У свою чергу, сканування позитронно-емісійної томографії обходиться дуже дорого і може виявити тільки амілоїдні бета-версії в мозку з точністю 20-30%.

Такі проблеми зумовили використання біомаркерів, які можна виміряти за допомогою простих аналізів крові і сечі на місці надання медичної допомоги. Тест для виявлення білків біомаркерів в крові для виявлення AD був розроблений дослідником з Наукового центру здоров’я UNT в Форт-Уерті.

Дослідження, що фінансуються за рахунок гранту в розмірі 6,5 млн доларів США від Національного інституту старіння, тривають і донині. Це дозволить довести ефективність і точність тесту для людей у віці від 65 років, які зазнають труднощів з пам’яттю. Отримати повні результати можна буде тільки через 3 роки. Тестування можна провести в кабінеті доктора первинної медичної допомоги. Воно виявиться точніше, ніж ПЕТ-сканування і набагато дешевше в порівнянні з інвазивною методикою.

Складнощі досліджень

Основною проблемою, що впливає на розробку тестів біомаркерів на основі крові, виступає гематоенцефалічний бар’єр (ГЕБ), який виступає захисним бар’єром навколо мозку. Він обмежує потік речовин в ЦНС або назад. Досить важко визначити, чи дійсно периферичні вимірювання біомаркерів здатні описати процеси в області мозку і ЦНС.

Навіть при відсутності доступного лікування для пацієнтів і їх сімей є сенс в постановці точного діагнозу AD. Це допоможе:

  • планувати своє майбутнє;
  • вносити зміни в спосіб життя, які допоможуть запобігти прогресування захворювання.

Крім того, можна буде почати своєчасне симптоматичне лікування.

Інші статті
Ħ 29th, 2019 Медичний стерилізатор ГК-100-3

Паровий стерилізатор ГК-100-3 створюється для знезараження інструментів медичного

Ħ 22nd, 2019 5 вигідних відмінностей автоклавів

З усіх доступних способів знищення мікроорганізмів та їх спор під тиском, найефективнішим вважається паровий

20th, 2020 Принцип роботи парового стерилізатора ГК-100-3

Стерилізатор паровий типу ГК-100-3 – це спеціальний апарат, розроблений для стерилізації та дезінфікування медичного і

15th, 2020 Основні принципи стерилізації інструментів в парових автоклавах

Стерильність медичного обладнання — один з головних критеріїв успішної роботи

error: Content is protected !!